• Jadłospis 06.05.2024 - 10.05.2024

06.05.24 PONIEDZ.

Śniadanie :

Dzieci komponują kanapki  :)

Chleb wieloziarnisty z masłem, szynką, papryką, pomidorem, rzodkiewką i roszpunką, kakao.

(alergeny: gluten, mleko i przetwory mleczne, soja)

II śniadanie:

Serek malinowy na waflu (alergeny: przetwory mleczne, gluten)

Zupa :

Zupa ogórkowa z ziemniakami i koperkiem, na wywarze warzywnym. (alergeny: seler, mleko i przetwory mleczne)

II danie :

Kaszotto z mięsem i warzywami, sos pieczarkowy, ogórki w słupki, kompot. Kanapki  (alergeny: gluten, mleko i przetwory mleczne, sezam)

07.05.24

Śniadanie :

Zupa mleczna z płatkami ryżowymi, bułki z ziarnami dyni z masłem, serem żółtym i ogórkiem. (alergeny: mleko i przetwory mleczne, gluten, soja)

Jabłka.

Zupa :

Zupa pomidorowa z makaronem i natką pietruszki. (alergeny: gluten, seler, mleko i przetwory mleczne)

II danie :

Roladki drobiowo-wieprzowe, ziemniaki puree, surówka z marchewki, jabłek i chrzanu, kompot. Kanapki. (alergeny: gluten, mleko i  przetwory mleczne, sezam)

08.05.24

Śniadanie :

Chleb razowy z masłem, pastą z makreli i jajek i sałatą masłową, kawa. (alergeny: gluten, ryby, jaja, gorczyca, mleko i przetwory mleczne)

Sałatka owocowa

Zupa :

Zupa fasolowa z ziemniakami i koperkiem, na wywarze warzywnym. (alergeny: seler)

II danie :

Pizzerinki z szynką, serem, pieczarkami, papryką, kukurydzą i keczupem, kompot. Kanapki. (alergeny: przetwory mleczne, gluten, sezam)

09.05.24 CZWARTEK

Śniadanie :

Zupa mleczna z płatkami owsianymi i pełnoziarnistymi, chałki z masłem i miodem wielokwiatowym. Marchewki do chrupania. (alergeny: mleko i przetwory mleczne, gluten, jaja)

Sok tłoczony na zimno.

Zupa :

Zupa krem z brokułów z lubczykiem i słonecznikiem, na wywarze warzywnym. (alergeny: seler, mleko i przetwory mleczne)

II danie :

Pulpety wieprzowo-cielęce z sosie pomidorowym, kluski śląskie, mix sałat z sosem winegret, kompot.  Kanapki. (alergeny: gluten, jaja, przetwory mleczne, sezam)

10.05.24

Śniadanie :

Chleb orkiszowy z masłem, jajecznica, pomidory, szczypiorek, mleko. (alergeny: gluten, jaja, mleko i przetwory mleczne)

Banany.

Zupa :

Zupa jarzynowa z ryżem i natką pietruszki, na wywarze warzywnym. (alergeny: seler, mleko i przetwory mleczne)

II danie :

Makaron z tuńczykiem i serem żółtym, napar owocowy. Kanapki.  (alergeny: ryby, gluten, przetwory mleczne, sezam)

Wykazane alergeny zgodne z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011, w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Szczegółowe informacje dotyczące jadłospisów są dostępne u Intendenta Przedszkola.

*************************************************

Przedszkole posiada własną kuchnię, wyposażoną w piec konwekcyjno-parowy,

w której wykonywane są pełnowartościowe posiłki.

*************************************************

Dzienna stawka żywieniowa za miesiąc luty 2024 r. wyniosła: 6,70 zł.

Zaplanowana dzienna stawka żywieniowa na miesiąc marzec 2024 r. : 6,80 zł.