• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

W dniu 20 września  w naszym przedszkolu obchodziliśmy

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

pod hasłem „Święto pieczonego ziemniaka”.

Z tej okazji, dzięki środkom finansowanym przez Radę Rodziców zostały zorganizowane dla wszystkich przedszkolaków zabawy muzyczno-ruchowe

prowadzone przez animatora Michała Samborskiego.

Nie zabrakło konkurencji sprawnościowych z „ziemniakiem” w roli głównej

i zabaw muzyczno-ruchowych z efektami specjalnymi tj. bańki mydlane, różdżki led czy balony.

Uczczeniem Święta ziemniaka był „ziemniaczany obiad” czyli pieczone ziemniaczki z tuńczykiem i serem.

Radość i śmiech naszych przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie w tym szczególnym dniu.

• Akademia Ruchu i Tańca

• „AKADEMIA RUCHU I TAŃCA”

W dniu 7 września 2022r. naszych przedszkolaków odwiedzili  tancerze z

Akademii Ruchu i Tańca Mariusza Stącela z pokazem tanecznym.

Tancerki zaprezentowały 2 rodzaje tańców: balet  czyli taniec wpływający na równowagę, prawidłową postawę, zgrabną sylwetkę oraz disco dance  czyli taniec łączący

w sobie różne style taneczne, kształtujący umiejętność artystycznego wyrażania siebie, a także pamięć ruchową i koordynację.

Bardzo dziękujemy za wspaniały pokaz i inspirację na nowe przedsięwzięcia w roku szkolnym 2022/2023.

• Spotkania organizacyjne z Rodzicami

• W dniach 7. i 8. września odbyły się spotkania organizacyjne z Rodzicami dzieci ze wszystkich grup.

Spotkania przebiegały według ustalonego porządku:

•         Zapoznanie ze Statutem Przedszkola, Koncepcją Pracy Przedszkola, Regulaminem Przedszkola,

•         Zapoznanie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego oraz realizowanymi programami

•         Zapoznanie z procedurami bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu

•         Zapoznanie z Planem rocznym przedszkola – „Aktywnie czas spędzamy i zdrowo zajadamy”

•         Przedstawienie „Kalendarium na rok szkolny 2022/2023”

•         Omówienie organizacji pracy w przedszkolu

• Omówienie praw i obowiązków rodzica oraz została wybrana Trójka grupy do Rady Rodziców

•         Omówienie sposobów konsultowania się z nauczycielkami

•          Omówienie spraw wewnętrznych w grupach

Pani Dyrektor omówiła zmiany w rozporządzeniu w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej  w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach,  z dnia 22 lica 2022 r. W związku z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 2017 i 2022 roku w sprawie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszej placówce został zatrudniony na stanowisku: logopedy, pedagoga specjalnego oraz terapeuty pedagogicznego specjalista. Głównym zadaniem  będzie prowadzenie badań i działań diagnostycznych w celu rozpoznawania indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci. Ponadto realizować będzie również zajęcia logopedyczne i korekcyjno-kompensacyjne w małych (4-5 osobowych) grupach, do których zostaną zakwalifikowane dzieci na podstawie przeprowadzonych badań.

Pani Dyrektor przybliżyła również Program powszechnej dwujęzyczności, który rusza w rzeszowskich przedszkolach.

Misją programu  jest powszechne, codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie angielskiego od urodzenia – tak w domu, jak i żłobku czy przedszkolu. Dwujęzyczność to nasz cel, który rozumiemy zarówno indywidualnie i społecznie.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za udział w spotkaniu.

• Witamy w Przedszkolu - adaptacja dzieci 3- letnich

• W dniach 29.08 oraz 30.08.2022r. w naszym przedszkolu dla dzieci 3-letnich odbyły się spotkania adaptacyjne. Podczas tych spotkań dzieci miały możliwość poznać swoje Panie, obejrzeć salę oraz inne pomieszczenia użytku codzienngo tj. łazienkę i szatnię,  a przede wszystkim pobawić sie zabawkami w kącikach tematycznych.

Podczas zajęć z Paniami zapoznały się ze swoimi znaczkami, wspólnie bawiły z wykorzystaniem piosenki, wysłuchały książeczki o Puciu. Nie zabrakło również integracji z Rodzicami i wspólnych zabaw.

Zajęcia adaptacyjne pozwoliły na przystosowanie dzieci do nowej sytuacji i zmniejszenie stresu spowodowanego pierwszym dniem dzieci w przedszkolu. Dziękujemy Rodzicom za przybycie.