• Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej: „Polska to mój kraj, a ja jestem małym Polakiem”

          • Organizator konkursu:

            Przedszkole Publiczne Nr 1 w Rzeszowie

            Cele konkursu:

            •         wzbudzanie u dzieci postawy patriotycznej oraz szacunku do symboli narodowych

            •         przybliżenie dzieciom walorów ziemi ojczystej, jej bogatej historii, tradycji  i kultury

            •         propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej

            •         kształtowanie inwencji twórczej, wyobraźni, kreatywności i wrażliwości estetycznej

            dzieci

            •         czerpanie radości z procesu tworzenia

            •         prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej

             Oliwia z grupy Pajacyki

            Jaśminka z grupy Słoneczka

            Ola z grupy Zajączki

            Iga z grupy Elfy

          • Międzyprzedszkolny Przegląd Mody Ekologicznej

          • 28 października dzieci z grupy „Pajacyki” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Mody  Ekologicznej. Przedszkolaki wykonały układ z serduszkami do utworu Chiguitita zespołu Abba. Prezentowane stroje były niepowtarzalne i wyjątkowe. Wszystkie ubrania zostały zaprojektowane i wykonane przez Rodziców, którzy wykorzystali w tym celu materiały z recyklingu. Okazało się , że takie materiały  dla odważnych projektantów są niewyczerpanym źródłem pomysłów. Serdecznie gratulujemy kreatywności Rodzicom, a dzieciom dziękujemy za profesjonalny występ.

          • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Z pacynkami w baśni świat”

          • Organizator: Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej z okazji obchodzonego                                  5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

            Cele:

            ·       popularyzacja literatury dziecięcej,

            ·       propagowanie idei czytania wśród dzieci i młodzieży,

            ·       doskonalenie w posługiwaniu się różnymi technikami plastycznymi,

            ·       rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych,

            ·       wzmacnianie więzi rodzinnych,  zachęcanie dzieci do aktywnego  i twórczego spędzania wolnego czasu z rodziną,

            Pracę na konkurs przygotowali:

            Róża z Babcią z grupy Elfy 

            Adaś z Mamą z grupy Pajacyki 

          • "Las w słoiku"- warsztaty tematyczne

          •  

            W dniu  25 października 2022r. w grupie „Elfy” odbyły się warsztaty tematyczne „Kreatywny Świat Dziecka”. Podczas warsztatów  dzieci dowiedziały się podstawowych informacji o lesie, jakie rośliny i zwierzęta są dla niego charakterystyczne i jaką ważną rolę dla środowiska spełnia las? Poznały czym jest „lasy w słoiku”.

            „Las w słoiku” to roślinna kompozycja, mały ekosystem, który wymaga minimalnej pielęgnacji. Dzieci wykonały system otwarty, używając do tego keransytu, żwiru, ziemi, piasku dekoracyjnego, mchu, kory, patyczków i gałązek, zierenek fasoli, kamyczków dekoracyjnych. Według instrukcji Pana prowadzącego warsztaty wszystko zostało ułożone w słoiku w odpowiedniej kolejności. Na końcu słoiki ozdobiono dekoracyjnym sznurkiem. Dzieci stworzyły niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju kompozycję.

            Las sam sobie ma wytwarzać wszystko, czego potrzebuje. To nie zwalnia dzieci z odpowiedniego dbania o roślinki, należy je podlewać raz w tygodniu i postawić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje będą  ozdobą domów  i okazją do tego, by zaopiekować się nimi . To była bardzo udana przygoda!

            Koszty warsztatów pokryte zostały ze środków Rady Rodziców.

            Serdecznie dziękujemy😊

          • Zajęcia pokazowe Lego Education

          • W poniedziałek 24 października 2022r. we wszystkich grupach odbyły się zajęcia pokazowe Lego Education „Robotyka” oraz „Mały Inżynier” przeprowadzone przez Centrum Edukacji Kosmos. W grupach „Słoneczka" i „Zajączki” zadaniem dzieci było zbudowanie z klocków platformy oraz obiegu elektrycznego dzięki, któremu wprawiali w ruch wiatrak przy pomocy strumienia powietrza. Najpierw było to dmuchanie a następnie powietrze    z suszarki. W starszych grupach dzieci z instrukcji na tablecie konstruowały wiatrak, który po podłączeniu do tabletu został wprawiony w ruch. Dzieci z pomocą Pani Trenerki wydawały komendy na tablecie, np. zmiana koloru światła, muzyka.

            Centrum Edukacji Kosmos serdecznie zaprasza wszystkie chetne dzieci na zajęcia. 

          • O zdrowie dbamy zdrowo się odżywiamy

          • Tydzień od 17 do 21 października poświęcony był zdrowemu stylowi życia czyli zdrowemu odżywianiu i higienie.

            W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk, który w tym roku wypadał w sobotę 15 października. Święto zostało ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Na skórze rąk są dwie warstwy mikroflory: pierwsza jest właściwą fizjologiczną florą, która z człowiekiem jest na stałe i ona właśnie zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie skóry; drugą grupą jest mikroflora, którą nabywamy poprzez kontakt ze środowiskiem, jest ona dla nas "obca", a znajdujące się w jej składzie drobnoustroje są chorobotwórcze. Te kilkadziesiąt sekund z wodą i mydłem to nasza pierwsza obrona nie tylko przed zarażeniem koronawirusem, lecz też innymi chorobami. Jednak, aby mycie rąk dało efekty, trzeba to robić dobrze. Przedszkolaki przypomniały sobie kolejne etapy mycia rąk, które są bardzo ważne. Przypomnieli sobie również kiedy koniecznie powinniśmy myć ręce , czyli zawsze po:

            po powrocie do domu,

            przed każdym posiłkiem,

            po wyjściu z toalety (publicznej i tej w domu),

            po kontakcie ze zwierzętami,

            po kaszlu, kichaniu i czyszczeniu nosa,

            po wykonaniu prac porządkowych.

            Przedszkolaki przeprowadzały eksperymenty „Czy nasze ręce są czyste?” a „Elfy” wykonały plakat pod hasłem „Zawsze myję ręce!”.

            We wszystkich grupach odbywały się zajęcia oraz wycieczki nawiązujące do tematu. „Zajączki” oglądały edukacyjny teatrzyk pacynkowy „Wartość warzyw i owoców”.  „Pajacyki” udały się do sklepu ze zdrową żywnością Bioavena przy ul. K. Pułaskiego. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchali Pani ekspedientki, która oprowadziła ich po sklepie i opisała znajdujące się tam zdrowe produkty. Na zakończenie wycieczki zakupili zdrowe przekąski – batoniki, chipsy z jabłek i bananów, chrupki z dodatkiem marchewki i buraka, paluszki z amarantusa oraz nasiona chia czyli szałwii hiszpańskiej na zdrowy deser. Zdrowe przekąski zjedli podczas drugiego śniadania. „Smerfy” wybrały się na pobliski bazar gdzie dzieci oglądały stragany z warzywami i owocami oraz zakupiły winogrona na drugie śniadanie. Aby zachęcić dzieci do zjadania warzyw i owoców przedszkolaki słuchały wierszy i opowiadań z literatury dziecięcej na temat warzyw i owoców, np. "Bajeczka o małym jabłuszku", "Rzepka", "Na straganie" oraz ilustrowali ruchem piosenki "Pójdziemy do sadu", "Zosia", rozwiązywali zagadki dotyczące warzyw i owoców, klasyfikowali produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe.

            W piątek 21. października obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia. Pierwsze obchody święta miały miejsce w Nowej Zelandii 18. października 2013 roku, gdzie stowarzyszenie „5+ A Day” zorganizowało liczne inicjatywy mające na celu zachęcenie ludności (dzieci w szkołach, młodzież w szkołach średnich i na uniwersytetach, dorośli w świecie pracy) do spożywania większej ilości świeżych owoców i warzyw. W tym dniu przedszkolaki przygotowywały zdrowe przekąski i desery:

            „ Słoneczka”- pyszne i zdrowe kompozycje owocowe,

            „Zajączki”- kolorowe szaszłyki owocowe,

            „Pajacyki” - pyszny deser z jogurtem naturalnym, miodem, chia i sosem z mango,

            „Elfy”- faszerowane, pieczone jabłka z dodatkiem suszonych owoców, orzechów, miodu i kruszonki,

            „Smerfy” - kisiły kapustę z pomocą Pani Eli szefowej kuchni przedszkolnej,

            Wszystkim dzieciom bardzo smakowały przygotowane pyszności. Natomiast „Smerfy” będą obserwować proces kiszenia kapusty i jak będzie gotowa wtedy jej spróbują.

            Dzięki takim zajęciom dzieci uczestniczą w przygotowaniu posiłków, co również wpływa na chęć spróbowania tego, czego do tej pory nie jadły.

             

            Słoneczka

            Zajączki

            Pajacyki

            Elfy

            Smerfy

          • Spotkanie czytelnicze dla dzieci

          • 20 października 2022r. w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze z pracownikami Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży z zaplanowanego na ten rok szkolny cyklu spotkań w ramach realizacji Planu Przedszkola Promującego Zdrowie oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021/2025. Panie, które nas odwiedziły wybrały dla przedszkolaków bardzo pouczającą bajeczkę z serii  Kicia Kocia – „Witaminowe przyjęcie” oraz „Bardzo głodna gąsienica”. Pierwsza bajka przestrzega dzieci przed jedzeniem dużej ilości słodyczy i zachęca do zjadania warzyw i owoców. Natomiast druga opowiada o żarłocznej, zielonej gąsienicy, która przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Jest to przewrotna opowieść o jedzeniu, liczbach i dniach tygodnia a nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco. Przedszkolaki rozwiązywały również zagadki związane z produktami spożywczymi.

            Dziękujemy Paniom za spotkanie i czekamy na kolejne :)

          • Spotkanie czytelnicze dla Rodziców

          • „Jeśli dziecko będzie obcowało z pięknymi książkami takimi, które porywają i zachwycają, które kuszą oryginalnością szaty graficznej, z książkami kunsztownie wydanymi i skłaniającymi do refleksji, wówczas będzie wzrastało w żywiole prawdy, piękna i dobra, bogate wewnętrznie, otwarte, szczęśliwe, zdolne do rozumienia siebie i innych, do wzięcia odpowiedzialności za własne życie i pokierowania nim na miarę rozbudzonych marzeń, pragnień, tęsknot i nadziei.”

            Prof. Grzegorz Leszczyński

             

                  W dniu 19 października 2022r. (środa) w naszym przedszkolu  miało miejsce wyjątkowe czytelnicze spotkanie dla zainteresowanych Rodziców.

            Zorganizowane spotkanie czytelnicze na temat „Dlaczego warto czytać?  poprowadziła pani Agnieszka , kierownik Miejskiej Biblioteki  Publicznej  w Rzeszowie przy ul.Słowackiego 11  . Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa na lata 2021/25, do którego przystąpiła placówka. Celem było  pogłębienie świadomości społecznej o potrzebie głośnego czytania dzieciom, rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą. Czytając możemy wybrać się w podróż do krainy wyobraźni, która może być bardzo długa i bogata w doświadczenia… Pani Agnieszka w przygotowanej  prezentacji poruszała  ważne  kwestie.

            Co daje głośne czytanie?

            • Czyste czytanie dzieciom na głos kształtuje ich wyobraźnie
            • Podczas czytania dziecko uczy się myśleć
            • Czytanie dziecku pomoże dziecku odnieść sukces w szkole
            • Czytając dziecku poszerzamy jego wiedzę o świecie
            • Czytanie usprawnia koordynację wzrokowo- ruchową
            • Czytanie uczy skupienia uwagi
            • Czytanie uczy kreatywnego myślenia
            • Czytanie poprawia pamięć
            • Czytanie uczy jak rozwiązywać problemy
            • Rozumienie tekstu pisanego często  idzie w parze z rożnymi umiejętnościami społecznymi
            • Czytanie rozwija inteligencję emocjonalną
            • Czytanie pomaga oswoić trudne tematy i pokonywać lęki
            • Czytanie pomaga zrozumieć pojęcia abstrakcyjne
            • Czytanie uczy odróżniania dobra od zła
            • Czytanie rozwija umiejętności komunikacyjne dziecka
            • Czytanie pomaga zredukować stres i buduje więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem

            Podczas spotkania rodzice zostali zapoznani z nowościami wydawniczymi z zakresu wspierania rozwoju dzieci m.in. :

            - "Zanim wkroczy specialista"

            - "Zrozumieć sygnały sensoryczne dzieci"

            - "Terapeutyczne zabawy w integracji sensorycznej".

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność ,  poświęcony czas i współpracę w naszym przedszkolu.

            To było wspaniałe doświadczenie, które przyniosło nam dużo radości😊

             

             

            „Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie.

            Jest to najlepsza inwestycja w pomyślą przyszłość dziecka.”

             

             

             

          • Mini Olimpiada Przedszkolaka

          •  

            W dniu 18 października 2022r.  dzieci z grupy „Elfy” i „Smerfy” wraz z innymi rzeszowskimi przedszkolakami, wzieły udział  w  zawodach  sportowych, które odbyły się w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Hetmańskiej 38 w Rzeszowie.

            Organizatorem sportowych zmagań była Fundacja Rozwoju Umiejętności Społecznych FRUMIS. Wsparcie organizacyjne zapewnili studenci Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz  uczniowie i nauczycieli Zespołu Szkół Sportowych.

            Celem tego sportowego wydarzenia była integracja środowisk , promowanie aktywności sportowej,  poprawa ogólnej sprawności fizycznej dzieci, ich aktywizacja. Wszystkie zdobyte umiejętności na zajęciach dzieci wykorzystały podczas pokonywania torów przeszkód na olimpiadzie.

             Przedszkolaki przeszły przez 13 torów z przeszkodami, obejmujących m. in. biegi, skoki, rzuty. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w konkurencjach.

            Mimo, że w rywalizacji przedszkolaków nie było zwycięzców, ani przegranych, a jedynie dobra zabawa - to emocji jak  i żywego dopingu nie brakowało. Na koniec wszyscy mali sportowcy otrzymali pamiątkowe medale.

            Emocje sięgały zenitu. Sami zobaczcie!

             

          • Musical "Piotruś Pan"

          • 11 października dzieci z grup „Pajacyki”, „Elfy” i „Smerfy” obejrzały piękny, interaktywny musical o przygodach chłopca, który nigdy nie chciał dorosnąć czyli Piotrusia Pana. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu niezwykłych wrażeń.

          • "Code Week" w Naszym Przedszkolu

          • "Code Week" to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i nabywanie nowych kompetencji związanych z kodowaniem.

            Nasze przedszkole w dniach od 08 do 23 października 2022 r. wzięło udział w Code Week
            (Europejski Tydzień Kodowania) wraz
             z ogólnopolskim programem Uczymy Dzieci Programować.
             Temat programowania staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Code Week to święto kodowania to czas radosnej, aktywnej, twórczej i nastawionej na rozwój nauki.

            Czy przedszkolaki mogą rozpocząć naukę kodowania!
            Dzieci z naszego przedszkola udowadniają kolejny raz,  
            że jest to świetna zabawa.

            Zabawy w kodowanie w przyjazny sposób wprowadzają dzieci
             w świat, który uczy logicznego myślenia oraz obserwację.
             Zabawy z elementami kodowania to rozwiązać jakiś problem poprzez tworzenie kodu do jego rozwiązania. Zadaniem dzieci jest więc współpraca, planowanie, wymyślanie i realizacja rozwiązań.
             I to wszystko przez ZABAWĘ.

            Do nauki programowania nie potrzebujemy komputera, można zaczynać od prostych zabaw w kodowanie. Gry i zabawy można połączyć z ćwiczeniem rozróżniania kolorów, części ciała, kierunków i położenia.
            W przedszkolu możemy wykorzystać karty obrazkowe, układanki typu sudoku, gra w statki, gry planszowe lub karciane, labirynty, klocki, rozwiązywanie zadań logicznych.

            Słoneczka 

            Pajacyki

            Zajączki 

            Elfy

            Smerfy

          • "Zajączki gromadzą przetwory na zimę w spiżarni"

          • W ramach realizacji Programu Rocznego na rok 2022/2023 "Zdrowie i żywienie" oraz założeń Programu Promocji Zdrowia, w którym przedszkole bierze udział dzieci z grupy "Zajączki" zrobiły w sali "Spiżarnię Zajączków".

            Dzięki zaangażowaniu Rodziców dzieci przyniosły owoce, warzywa, dary jesieni: szyszki, kasztany, orzechy, żołędzie, suszone grzyby oraz przetwory w słoikach. Wśród nich znalazły się ogórki i kapusta kiszona, marynowane grzybki i papryka, przeciery pomidorowe, soki owocowe, kompoty, dżemy oraz miód. Dzieci podczas zajęć z zainteresowaniem oglądały słoiki i określały co znajduje się w środku, jakiego jest koloru i gdzie mogło być zerwane. Następnym etapem realizacji zadania było i trwa nadal smakowanie wybranych produktów.

            Niezwykle ciekawym zadaniem dla dzieci było pieczenie ciasta ze śliwkami wg przepisu ze znanej piosenki "Najłatwiejsze ciasto w świecie". Dzieci nazywały produkty potrzebne do przygotowania ciasta oraz odmierzały ile czego należy dodać. Po upieczeniu ciasta wszystkie dzieci z apetytem zjadały swój własnoręcznie wykonany wypiek. "Nie ma to jak zrobione samemu - od razu lepiej smakuje" - mówiły Zajączki. Przedszkolaki z nowymi doświadczeniami i uśmiechami na twarzy - pytają: "Kiedy następnym razem coś upieczemy?"

            Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie Rodziców dzieci z grupy w realizacji tego zadania.

          • "Spotkanie z muzyką"

          • W dniu 10 października w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze w tym roku "Spotkanie z muzyką". Dzieci zostały zapoznane z instrumentami: puzon, misa tybetańska oraz tamburyn - z ich budową oraz brzmieniem. Następnie  aktywnie wysłuchały piosenki: "Pani nauczycielka" - dedykowaną wszystkim Paniom nauczycielkom z Okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz piosenką dla wszystkich dzieci "ABC". Na zakończenie dzieci dowiedziały się:  kto to jest kompozytor i wysłuchały "Poloneza" Wojciecha Killara oraz zapoznały się z symbolem nut, klucza wiolinowego i pięciolinii. Dzieci były bardzo zadowolone z muzycznego spotkania i rozeszły się tanecznym krokiem na swoje sale.

          • Przedszkolak bezpieczny na drodze

          • "Przechodzimy przez ulicę"

            Kiedy światło jest zielone

            można przejść na drugą stronę,

            a gdy świeci czerwone

            przechodzenie zabronione!

             

            Gdy zamierzasz przejść ulicę

            na chodniku przystań bokiem,

            popatrz w lewo bystrym okiem,

            skieruj w prawo wzrok sokoli,

            znów w lewo spójrz powoli.

            Jezdnia wolna – więc swobodnie

            mogą przez nią przejść przechodnie.

             

            Przedszkolak bezpieczny na drodze - to temat, który omawiany jest w przedszkolu co roku jesienią, niezależnie od wieku dzieci, zmienia się tylko poziom trudności. Dzieci szybko odnalazły się w tej tematyce, wykazując duże zaangażowanie. Było przy tym wiele zabawy i radości.

             Na pobliskim skrzyżowaniu dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Mogły wtedy obserwować ruch uliczny, znaki drogowe, sygnalizację świetlną. Starsze grupy odwiedziły Miasteczko Ruchu Drogowego gdzie w bezpiecznych warunkach poznawały obowiązujące zasady, których muszą przestrzegać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego – kierowcy, piesi, rowerzyści.

            W salach bawiliśmy się w „ mini miasteczko ruchu drogowego” z wykorzystaniem pomocy. Utrwalaliśmy  znajomość podstawowych znaków drogowych, segregując  na znaki ostrzegawcze, znaki zakazu, znaki nakazu, znaki informacyjne.

            Dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne związane  z ruchem drogowym. Chętnie uczyły się wierszy i piosenek o zasadach ruchu drogowego

            Ponadto przedszkolaki poznały również pojazdy uprzywilejowane oraz ich numery: pogotowie ratunkowe – 999, straż pożarna – 998, policja – 997 oraz europejski numer 112.                                                                                       

             

            Wszystkie te działania w miały na celu zaznajomienie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym

          • Spotkanie z autorem wierszy i bajek dla dzieci

          • W ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w dniu 6 października odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, malarzem i fotografem Wojciechem Ulmanem z Zaczernia. Podczas spotkania pan Wojciech opowiedział o swojej pasji pisania  i fotografowania. Pokazywał przepiękne zdjęcia przyrody i recytował wiersze opisujące to co zostało sfotografowane. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zadawały liczne pytania. Pisarz czytał swoje bajki: „Ufoludki”, „Małe piękne światy”, „Moje zwierzaki” „Smok rzeszowski”. Każda jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom zachęcimy dzieci do czytania książek.

            Dziękujemy Panu Wojciechowi za interesujące spotkanie

             

          • Europejski Tydzień Sportu

          • W dniach 19.-23. września odbył się tygodniowy cykl zajęć rekreacyjno-sportowych pod hasłem „Aktywnie i sportowo spędzamy razem czas”. Był to nasz wkład w udział w Europejskim Tygodniu Sportu #BeActive.

            Cele zajęć:

            • krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci,
            • zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu,
            • zachęcanie do regularnego uprawiania sportu.

             

            We wszystkich grupach wiekowych odbyły się rozmowy z dziećmi wprowadzające do tematu. Dzieci podawały skojarzenia do słowa sport, wymieniały znanych im sławnych sportowców oraz popularne dyscypliny sportowe. Dla dzieci ruch to przede wszystkim wspaniała zabawa. Wszystkie przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, które przeprowadziły panie w poszczególnych grupach. Była sportowa rywalizacja na torach przeszkód, ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz dużo ruchu i dobrej zabawy. Aby zaszczepić w przedszkolakach chęć zaangażowania się w sport i aktywność fizyczną do przedszkola z pokazem akrobatyki przyszła Zuzia - absolwentka naszego przedszkola. Dziewczynka pokazała przedszkolakom różne figury wykonywane podczas treningów i pokazów akrobatycznych. Przedszkolaki były zachwycone występem. Każde dziecko odczuwa ogromną potrzebę ruchu, podczas tych zabaw i zajęć wszystkie przedszkolaki mogły nabyć wielu sprawności i umiejętności. Dzięki różnym rodzajom ruchu, szczególnie tym, które można zrealizować w grupie, dzieci miały okazję do zapoznania się z zasadami, dyscypliną, podporządkowaniem się regułom, uczyły się zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej. 

      • Kontakt

        • Przedszkole Publiczne nr 23 w Rzeszowie
        • dyrektor@pp23.resman.pl; sekretariat@pp23.resman.pl
        • 17 748 33 65
        • ul. Hoffmanowej 12, 35-016 Rzeszów Poland
        • Dyrektor: 17 748 33 65 Dyżur Dyrektora poniedziałek 7:30 - 8:30 wtorek 14:30 - 15:30
        • Księgowość: 17 748 33 66
        • Intendent: 17 748 33 63
        • Nauczyciele: 17 748 33 61
        • Fax: 17 748 33 67