Kodeks przedszkolaka obowiązuje w naszym przedszkolu już od wielu lat. Ustalenie reguł zachowania to obecnie obowiązkowy element współpracy w każdej większej grupie złożonej z ludzi, zwłaszcza z tych małych. Dzieci do przedszkola przychodzą z różnych środowisk rodzinnych dlatego tak ważne jest, żeby od początku uczyć je tego, jak powinni się zachowywać, co jest zachowaniem dobrym i pożądanym, a co negatywnym. Wprowadzenie zasad daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zapewnia bezpieczeństwo, pomaga w sytuacjach konfliktowych. Kodeks wprowadzamy zawsze od początku roku szkolnego. Jego zasady powtarzamy i utrwalamy codziennie. Przedszkolaki osobiście podpisują się pod kodeksem np. odbitą dłonią, tym samym obiecują, że będą przestrzegać ustalonych zasad. Nasze działania zostały również zaprezentowane rodzicom na tablicach grup „Słoneczka” i „Zajączki”.
Kodeks przedszkolaka
- 1818
Konkurs plastyczny "Moja wymarzona złota rybka"
Konkurs plastyczny "Moja wymarzona złota rybka"
Organizator: Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej
Prace na konkurs przygotowały dzieci z grupy "Pajacyki": Kajtek, Filip P., Gabryś, Róża i Bruno
Bal karnawałowy
Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 11. lutego podczas balu karnawałowego. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Na balu bawili się: rycerze, piraci, policjanci, Spider-Mani, Batman i wiele, wiele innych postaci. Nie zabrakło także księżniczek, wróżek, motylków i biedronek. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na wszystkich salach, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których dzieci chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem. Bal umożliwił nam wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.
Upominki, które dzieci otrzymały ufundowała Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy.
Następny bal już za rok!!!
3020203359
Tydzień z bezpiecznym Internetem w przedszkolu
9. lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), ktory obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Światowa sieć rozwija się coraz szybciej, stając się niemal powszechnie dostępnym medium. Obecnie korzystają z niej coraz młodsi użytkownicy. Badania pokazują, że dwie trzecie dzieci
w wieku 3-6 lat korzysta z Internetu częściej niż raz w tygodniu, a ich jednorazowa sesja w sieci trwa średnio 45 minut (Megapanel PBI/Gemius,październik 2010).
W świetle przytoczonych wyników badań rozważania, czy tak małe dzieci w ogóle powinny używać komputera i Internetu, stają się bezzasadne.Warto natomiast skupić się na edukacji
najmłodszych w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z sieci. Czas pierwszych
kontaktów z komputerem i Internetem to doskonały moment, aby poprzez wspólną zabawę
pokazać dzieciom pozytywne zastosowania Internetu oraz ostrzec je przed czyhającymi
w sieci zagrożeniami.
Zadaniem rodziców jest wprowadzenie dzieci w świat komputerów i Internetu, a zadaniem nauczyciela może być inicjacja i wspieranie tego procesu.
W związku z tym w dniach od 01. – 05. lutego w grupach dzieci 4,5,6 – letnich realizowana była w naszym przedszkolu tematyka "Bezpieczny Internet w przedszkolu". Odbywały się zajęcia
z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu, dzięki materiałom uzyskanym z programu "Program „Necio.pl – zabawa w Internet” ". Program ten nawiązuje do serwisu edukacyjnego www.necio.pl, którego celem jest nauka bezpieczeństwa w Internecie. Bohaterem serwisu jest przyjazny robocik Necio, który zaprasza najmłodszych do wspólnej „zabawy w Internet”. Prowadzony jest przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.
Podczas zajęć wykorzystano różne formy aktywności, ktore angażowały dzieci i pomagały im przyswajać sobie przekazywaną wiedzę, np.:
-
dzieci poznały historię Necia oglądając bajkę "Mój przyjaciel Necio", po czym rozmawiały na jej temat i wyciągały wnioski;
-
wysłuchały bajki "Przygody Necia w Internecie", wzbogacając swoją wiedzę o pojęcia "komputer", "Internet";
-
dzieci poznały korzyści, jakie można uzyskać korzystając z Internetu, ale także wiele zagrożeń,płynących z niewłaściwego korzystania z sieci;
-
poznawały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu;
-
w zabawie ruchowej "Tworzymy sieć"w obrazowy sposób zobaczyły, jak tworzy się sieć internetowa;
-
sluchały piosenek ze strony www. Necio.pl oraz piosenki w wykonaniu Zozi "Świat realny jest genialny" odnoszących się do bezpiecznego i umiarkowanego korzystania z Internetu;
-
w zabawach plastycznych rysowały, kolorowały obrazki związane z tematem, wykonywały postaci Necia -formy płaskie i przestrzenne modele z papieru.
W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!
1916-
Audycja muzyczna
W zimowy poranek, 5 lutego odbyła się w naszym przedszkolu Audycja muzyczna pt: "Słowa ubrane w muzykę". Muzycy z rzeszowskiej filharmonii w piękny sposób przedstawili dzieciom poezję śpiewaną. Zaprezentowali takie utwory jak: "Ach śpij kochanie", "Dni, których nie znamy", "Bardzo smutną piosenkę retro" (kap, kap płyną łzy) oraz znaną i lubianą przez przedszkolaków piosenkę - "Kundel Bury". Dzieci dowiedziały się również czym jest poezja śpiewana oraz poznały autorkę wierszy dla dzieci - Wandę Chotomską.
Artyści pożegnali się z nami piosenką turystyczną - "A ja mam swą gitarę".
Do zobaczenia wkrótce :)79
Białe szaleństwo - czyli przedszkolaków zabawy na śniegu
„Lepimy bałwana” Ewa Drapała
Szczypie mróz w nosy i w uszy,
biały śnieg leciutko prószy,
lśni i skrzy się już od rana.
„Zróbmy, zróbmy bałwana!”
Lepią kule ręce małe.
Czapki, buty w śniegu całe!
Jeszcze tylko marcheweczka
na nos dla bałwaneczka.
A małe, szare kamyki-
na oczy i guziki.
Stoi bałwan zachwycony
rozgląda się w cztery strony;
cieszy się, że zima biała
tyle śniegu nasypała:
„Jeśli taka wasza wola,
popilnuję wam przedszkola!”
1052
Audycja muzyczna
Do naszego przedszkola, dnia 22.01.2021r. przybyli muzycy z rzeszowskiej filharmonii. Spotkanie bogate było w utwory dla dzieci, popularne w okresie Polski powojennej, kiedy to muzyka rozrywkowa przechodziła swoje odrodzenie. Usłyszeliśmy takie piosenki jak: „A ja mam psa”, „A ja wolę moją mamę” z repertuaru Majki Jeżowskiej, „Każdy ma jakiegoś bzika” zespołu Fasolki oraz „Szczotka, pasta”. Przedszkolaki poznały nowy instrument muzyczny – gitarę elektryczną, która ku ich zdziwieniu okazała się dodatkowo gitarą akustyczną.
Bardzo dziękujemy Artystom za upiększenie naszego dnia.
Do zobaczenia na kolejnym naszym spotkaniu w lutym.
9
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, długich lat życia, radości oraz wszelkiej pomyślności.
Dzień Babci i Dziadka to również wspaniała okazja, by podziękować Wam, kochani Dziadkowie za: ofiarowane serce, cierpliwość i dobroć, którymi darzycie swoje wnuki – nasze przedszkolaki każdego dnia.Żyjcie w zdrowiu sto lat.
Tego z całego serca życzą: Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy oraz Kochane Wnuczęta.W tym roku Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu wygląda zupełnie inaczej
niż w poprzednich latach. Ze względu na epidemie, nie możemy Ich do nas zaprosić. Z racji tego, że są dla swoich wnuków bardzo ważni, już od pewnego czasu dzieci przygotowują się do tych szczególnych dni, by móc świętować razem z nimi w domach.
Przedszkole przychodzi im z pomocą. W jaki sposób?
Dzieci w pełnym zaangażowaniu z radością i entuzjazmem uczą się wierszyków i piosenek dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Nie możemy zapomnieć również o prezentach,
które na pewno wywołają u naszych Solenizantów uśmiech na twarzy i nie jedną łzę szczęścia. Dzieci z pomocą swoich Nauczycieli wykonują drobne upominki, co możemy zobaczyć na zdjęciach, które upamiętniają nasze przygotowania.Wśród prezentów Nasze kochane Babcie i Dziadkowie znajdą: kalendarze, laurki
oraz papierowe koszyczki z kwiatami.451314
Propozycje na ferie zimowe
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.
Ferie z TVP
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!
FERIE Z TVP
Akcja „Ferie bez nudy”Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej.
Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.
Zachęcamy do korzystania z nich!
Ferie z Polskim Radiem - audycje i słuchowiska dla dzieci i młodzieży
Polskie Radio zmienia swoją ramówkę na czas ferii zimowych. W ofercie znajdą się specjalne audycje oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Będą one emitowane m.in. w ramach pasma „Zima z Radiem” i „Ferie z Trójką”, a także na antenie Polskiego Radia Dzieciom.„Zima z Radiem”
W ramach pasma „Zima z Radiem”, które będzie emitowane na antenie PR 1 w godz. 9:00-12:00, na słuchaczy czekają konkursy, eksperymenty kulinarne, wędrówki po świecie oraz rozmowy z pracownikami ogrodów zoologicznych i parków narodowych. Opowiedzą oni o sekretach zwierząt domowych.
Każdego dnia spotkania z naukowcami, którzy podpowiedzą, jak w warunkach domowych wykonać proste eksperymenty i doświadczenia.
Przez całe ferie o godz. o godz. 10:35 i 11:35 Polskie Radia zaprasza także do wysłuchania fragmentów słuchowiska „Tajemniczy ogród” z udziałem m.in. Danuty Stenki, Stanisławy Celińskiej, Bogusza Bilewskiego i Katarzyny Łaniewskiej.
„Ferie z Trójką”
Od godz. 12:00 do 14:00 w radiowej „Trójce” konkursy, powieści i bajki Teatru Polskiego Radia oraz pomysły na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. W ramach specjalnego pasma także spotkania z przedstawicielami świata kultury oraz rozmowy z psychologami oraz pedagogami.
Oferta Polskiego Radia Dzieciom
Specjalną ofertę na czas ferii przygotowało także Polskie Radio Dzieciom. W programach gry i zabawy oraz przegląd najciekawszych aktywności dla dzieci z każdego województwa. Na antenie także spotkanie z gwiazdami, które odpowiedzą o swoich planach na ferie i ulubionych bajkach. Z kolei w „Strefie Rodzica” porady, jak zaplanować wypoczynek w ferie, organizując dziecku odpowiednie aktywności i dbając o bezpieczeństwo.
Życzenia Świąteczne Dla Seniorów
Dnia 21 grudnia w imieniu Pani Dyrektor, Pracowników Przedszkola, Dzieci i Rodziców
nauczycielki z Naszego Przedszkola przekazały na ręce pracowników
Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie - Świąteczne Życzenia.
Nauczycielki z pomocą dzieci wykonały kartki świąteczne z życzeniami bożonarodzeniowymi
dla każdego mieszkańca placówki. Wraz z karteczkami seniorzy otrzymają piękne gipsowe aniołki. Pracownice Domu Pomocy przekazały od seniorów piękny świąteczny Dar dla naszego przedszkola w postaci ozdobnej choinki.
Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka świąteczna"
Nasze przedszkolaki przygotowały prace plastyczne na konkurs pt.: "Najpiękniejsza kartka świąteczna".
Organiator konkursu:Przedszkole Publiczne nr 39 w Rzeszowie
Prace przygotowały dzieci z grup:
"Pajacyki" - Marcelinka"Elfy"- Amelka
"Smerfy" - Zuzia P.
Audycja muzyczna
Dnia 18.12.2020r. w przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna prowadzona przez muzyków z Filharmonii Rzeszowskiej, tym razem pod hasłem „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha”. Tematem przewodnim naszego spotkania były Święta Bożego Narodzenia, które będziemy obchodzić już niedługo. Dzieci wysłuchały najpiękniejszych polskich pastorałek i kolęd w wykonaniu naszych gości, między innymi: „Pastorałka od serca do ucha” czy też „Przybieżeli do Betlejem”, bardzo aktywnie i żywiołowo włączyły się w śpiew. Przedszkolaki poznały budowę i brzmienie takich instrumentów jak puzon, flet poprzeczny oraz janczary. Spotkanie zakończyliśmy popularnym świątecznym utworem – „Jingle bells”.
Kolejny raz przekonaliśmy się, że zajęcia prowadzone przez Muzyków z Rzeszowskiej Filharmonii są bardzo wartościowe dla dzieci. Rozwijają zamiłowanie do muzyki, ukazują jej piękno oraz uczą wrażliwości.
10
PRZEDSZKOLNA WIGILIA
„Kiedy świat zatrzymuje się na kilka dni,
gdy choinka w salonie przybrana lśni,
gdy kolędy pod nosem nuci każdy z nas,
wtedy wiesz, że nadchodzi niezwykły czas…”
Taki niezwykły czas miał miejsce w naszym przedszkolu 17 grudnia. Przed rozpoczęciem uroczystej Wigilii każda grupa spotkała się z tatą Natalki z grupy Smerfy i Filipka z grupy Słoneczka. Przy akompaniamencie pianina wesoło kolędowaliśmy. Następnie dzieci i pracownicy przedszkola wzięli udział w uroczystej Wigilii. Rozpoczęliśmy znakiem krzyża i wysłuchaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza dotyczącego narodzenia Jezusa. Później podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności. Każdą grupę odwiedziła pani Dyrektor składając wszystkim świąteczne życzenia. Następnie zasiedliśmy do stołów, by spożyć smaczne wigilijne potrawy- barszcz, rybę, słodki makowiec i kompot z suszonych owoców. Atmosferę umilał nam dźwięk pięknych kolęd.
4435
TYDZIEŃ WĘGIERSKI
W dniach 07.12 -11.12 obchodziliśmy w przedszkolu Tydzień Węgierski zgodnie z blokiem tematycznym „Przedszkolak Podróżuje Po Europie”.
Węgry to nie tylko piękna stolica Budapeszt, malownicze jezioro Balaton, ale także liczne termalne kąpieliska, ciekawe jaskinie z olbrzymimi naciekami, to rozłożyste pałace, to smaczne langosze i przepiękne widoki.
Dzieci z każdej grupy zdobywały wiedzę o tym pięknym kraju: położenie na mapie Europy, stolica kraju, flaga, herb Węgier, większe rzeki, ciekawostki dotyczące Węgier, wybrane zwroty w języku węgierskim, wykonywały prace plastyczne związane z tematem. Dzieci dowiedziały się m.in., że przedmioty takie jak kostka Rubika i długopis są wynalazkiem Węgrów, a kuchnia węgierska jest bardzo pikantna.
Dzieci z grupy Elfy wykonały zbiorowy plakat zwiazany z Węgrami.
Ponadto, ubrane w kolory flagi węgierskiej, zaprezentowały się pięknie w tańcu węgierskim z chusteczkami oraz w instrumentacji utworu J. Straussa "Nad pięknym modrym Dunajem"(Budapeszt leży nad Dunajem).Występ został sfilmowany i w postaci nagrania został udostepniony kolegom i koleżankom z innych grup.
Elfy w tygodniu węgierskim poznały także i chętnie tańczyły skocznego węgierskiego czardasza.
Przez cały tydzień w naszym przedszkolu serwowane były smakołyki i dania węgierskie.
22
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu rozpoczęło wspólne przygotowanie sal przedszkolnych. Dzieci waz z nauczycielkami przygotowały ozdoby choinkowe, piekły pierniczki a następnie ubierały choinki. Wspólnie przystroiły również choinkę w szatni przedszkolnej. Trudno wyobrazić sobie święta bez kolęd i pastorałek słychać je w całym przedszkolu. Wszystkie te działania wprowadziły nas w świąteczny nastrój, wywołały radość i uśmiech u dzieci.
98
Konkurs plastyczny "Najciekawsza ozdoba bożonarodzeniowa"
Nasze przedszkolaki przygotowały prace plastyczne na konkurs pt.: "Najciekawsza ozdoba bożonarodzeniowa".
Organiator konkursu:
Przedszkole Publiczne nr 26 w Rzeszowie
Prace przygotowały dzieci z grup:
"Pajacyki" - Lidzia
"Elfy" - Maja P.
"Smerfy" - Alisiia oraz Pola2
Konkurs plastyczny "Małe Anioły, czyli przedszkolaki potrafią pomagać"
Gerard z grupy "Elfy" wziął udział w konkursie plastycznym "Małe Anioły, czyli przedszkolaki potrafią pomagać".
Organizator konkursu:
Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie
Spotkanie ze Świętym Mikołajem
„Święty Mikołaju
Na Ciebie czekamy
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamyPrzyjdź do nas w gościnę
Szczerze zapraszamy
Wierszyk Ci powiemy
Piosenkę zaśpiewamy…”
W końcu nastał najbardziej magiczny okres w roku – okres Świąt Bożego Narodzenia.
Jednym ze szczególnie wyczekiwanych momentów dla najmłodszych jest spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Przedszkolaki przez cały tydzień przygotowywały się do odwiedzin tego wyczekiwanego Gościa.
W dniu 4 grudnia już od samego rana wszystkie dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków Świętego Mikołaja i wyglądały przez okno czekając, aż pojawi się na swoich saniach.
I tak też się stało… Mikołaj słysząc piękne dziecięce piosenki zjawił się w bramie przedszkolnej wioząc na swoich saniach olbrzymie pudło z prezentami.
Święty Mikołaj zapukał do drzwi każdej sali, przywitał się z dziećmi, przekazał im kilka słów, wręczył list oraz olbrzymie pudło z prezentami.
Po pożegnaniu Mikołaja na twarzach dzieci długo malowały się olbrzymie emocję, które towarzyszyły im od samego rana, od niepokoju czy Święty Mikołaj na pewno w tym roku nas odwiedzi, po radość i szczęście z wizyty tego zacnego Gościa.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom
zaangażowanym w organizację spotkania dzieci z Mikołajem!71
Finał akcji "Mikołajki dla Seniora"
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Dzieciom i Pracownikom przedszkola, którzy włączyli się do akcji charytatywnej
„Mikołajki dla Seniora”.
Dziękujemy za Wasze otwarte serca
i okazane wsparcie dla seniorów. Taka postawa z pewnością przyczyni się do uwrażliwiania dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Dzięki Państwu w dniu Świętego Mikołaja na ustach mieszkańców zagości uśmiech, a serce wypełni wdzięczność i wzruszenie.Bardzo liczne zebrane dary zostaną odebrane w poniedziałek przez pracownika Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie.
Wyróżnienia w konkursie plastycznym „Mój ulubiony miś – bohater literacki”.
Dnia 25.11.2020 r. został rozstrzygnięty międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt.: „Mój ulubiony miś – bohater literacki” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 32 w Rzeszowie.
Miło nam poinformować, że Karolinka L. z grupy "Pajacyki" zajęła II miejsce w konkursie, natomiast Maja C. z grupy "Elfy" oraz Madzia M. z grupy "Pajacyki" otrzymały wyróżnienia.
Gratulujemy dziewczynkom sukcesów!!
Strona internetowa PP 32 w Rzeszowie
Archiwum Aktualności